Nin pyritn. piirileikkii mummolassa. Nin pyritn. pillurallii keskustassa. Mytpivn, vastapivn. pivtanssit Kaijakassa. Nin pyritn. joku kntyy taas haudassa.
Voi mua, en saa sua uskomaan. Voi kuinka tss ollaan tosissaan. Teen mit vaan. niin s rupeet nauramaan. Suun auki saan. alat vitsi odottaa. En m mikn pelle oo.
Ostin sulle ksiraudat joululahjaksi. Jeesaamaan meit yhdess' pysymn. Tapanina kummallakin oli oma rannerengas. Lea nki sinut liftaamassa pohjoiseen. Ptin, t riitt.
(Heikura). Aina kun mua masentaa. voin mieleeni m palauttaa. tuon ajan menneen puberteetin,. kun takana koulun diskoteekin. kajosin irvisten biancoon.
Nin unta, siin lentokone putosi. Metsn taakse, oli talvi oli pime. Viikon pst siit is ajoi kolarin. Pssi kuoli, tiesin tthn se merkitsi. Kului vuosi, sitten iti joutui sairaalaan.
Nhtiin pitkst aikaa. juotiin ja juteltiin. Muistatko s sen saappaan?. pantiin tyteen sementtii. Ankkurihan siit saatiin. kerran sit kokeiltiin. Naapurikin nauroi.
Tm kaupunki on mahtava, paras kaikista. Tll ihmiset vaan hymyilevt joka paikassa. Tll tosi hyv seuraa saa mist tahansa. T on niin nasta kaupunki. Kaken ei Kaken ei tarvi houkutella.
(Heikura, Pasi). Sain postikortin Tiinalta. San Franciscossa on jo kes.. Milla soitti Espanjasta,. siell tuulee Afrikasta. hiekkaa, se saa suun ratisemaan..
(Heikura, Pasi). Sain postikortin Tiinalta. San Franciscossa on jo kes.. Milla soitti Espanjasta,. siell tuulee Afrikasta. hiekkaa, se saa suun ratisemaan..
Ruisrockiin me mentiin. katsomaan Nirvanaa. Kaljatelttaan ensin. pantiin huulet vaahtoamaan. Ainahan viel parit. tss ehditn ottamaan. Ja me otettiin. ja me nhtiin.
Naisen m nin. nuolemaan m jin. nppejin, kun muut vei mun naiset. Pyrn veivt mys. Taas tit hain. tiistaina sain. tiet m sen, etten sinne kelpaa. Astuin paskaankin.
Naisen m nin. nuolemaan m jin. nppejin, kun muut vei mun naiset. Pyrn veivt mys. Taas tit hain. tiistaina sain. tiet m sen, etten sinne kelpaa. Astuin paskaankin.
M knnyn tikapuiden kanssa. ja astun haravaan. Ammun kukkasesta vett. alan purkkaa irrottaa. M rahat sidon naruun. ja kohta nykisen. Hassun hatun panen phn.
Sun tytyy menn matalalle. niin voit jakaa pakan alta. Sun tytyy ostaa tikapuut. niin voit tippuu korkealta. Sun tytyy saada paljon aikaa. niin voit puhuu lyhyesti.
(Frangn, Simo - Heikura, Pasi). Leena tapaa Pekan. ne vuoden pst eroaa. Juha menee juhliin. siell vasta onkin mls. Miika ostaa nilevyn. mutta ei se kolahdakaan.
(Frangn, Simo - Heikura, Pasi). Kuvittelen olevani viikon luontoni. ntelen juuri radiossa. Minulla on melko paljon kuulijoita. Tm ei tunnu viel missn.
Sulla oli mun kuva sun lompakossa. Mulla oli sun kuva mun lompakossa. M kyllstyin sinuun. ja m kyllstyin siihen tyyppiin,. jonka kuva sulla oli aina. mukana sun lompakossa.
Tn laulun omistan partiolaisille,. pioneereille ja pikku vesaisille. maalaisille sek kaupunkilaisille. ja muissa taajamissa asustaville.. T laulu on teille kaikki lapset,.
Kun m juon kepun tuon. Viinaseksi muutun. Kun m saan ison aan. Lipposeksi juutun. Viinin tempaisen. joo, ja tiedn sen. Taxell oon. Jos viinaa saan, beibi.
Kappaleen kauneinta suomea. s kohtaavasi luulit. Mutta mainosta se oli vaan. kuten myhemmin s kuulit. Ne sortaa rr!. ne alistaa lauseen!. ne nussii pilkun!.